W świecie muzyki poważnej

Muzyczny projekt dla dzieci, które uczą się j. niemieckiego, może być ciekawą inspiracją do poznania i uczenia się czegoś nowego.
Uczniowie z klasy III mieli możliwość na lekcjach j. niemieckiego odnaleźć się w świecie muzyki poważnej. Nazwy instrumentów, wizyta wirtualna w filharmonii, tworzenie makiety muzyków z układem miejsc na scenie, poznanie i słuchanie utworów słynnych muzyków oraz tworzenie instrumentów muzycznych, wszystko w j. niemieckim – to zadania projektowe „ W świecie muzyki poważnej”.
Podsumowanie projektu miało miejsce 29 marca na ”Dniu Otwartym”, kiedy to w progach szkoły gościły sześciolatki z rodzicami, w celu poznania oferty PSP im. Jana Pawła II w Naroku.
Uczniowie wspólnie z przedszkolakami wykonywali instrumenty muzyczne z ogólnie dostępnych materiałów, podziwiali wytwory projektowe oraz nauczyli się piosenki z własnym akompaniamentem, którą następnie zaprezentowali żywiołowo i radośnie zgromadzonej na salce publice. Uczniowie klasy III oceni projekt jako ciekawy i zachęcający do wizyty w Filharmonii Opolskiej, która ma bardzo intersującą ofertę dla dzieci.

Prowadząca projekt mgr M. Sikora.

Post Author: admin