W poniedziałek, 8 czerwca 2026 r., nasza szkolna delegacja pod przewodnictwem Pani Dyrektor Justyna Misiek oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego, Pana Janusza Mikurendy, uczestniczyła w XVII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Górze Świętej Anny.
Nasz Poczet Sztandarowy – Alan R., Dominik Cz. i Paweł K. z klasy 8 – zaprezentował się z klasą i honorem. Super robota, chłopaki!
⚽ EWANGELIA W KOSZULKACH MISTRZÓW!
Mszy świętej przewodniczył ks. prof. Jerzy Kostorz, który w swoim kazaniu poruszył temat rozwijania talentów – i zrobił to w… niecodzienny sposób! Na ołtarzu pojawiły się oryginalne koszulki piłkarskich gwiazd. Przekaz? Ciężka praca i serce do tego, co robisz, zawsze prowadzą na szczyt!
🧠 QUIZ WIEDZY O JANIE PAWLE II
W Domu Pielgrzyma wszystkich powitał ks. Mateusz Kozielski – Opiekun Rodziny Szkół im. Jana Pawła II – który poprowadził quiz wiedzy o Patronie. Nasi ósmoklasiści wykazali się solidną znajomością życia i nauczania Papieża, udzielając 22 na 25 poprawnych odpowiedzi. Dobra robota, chłopaki !
🕊️ CHWILA WDZIĘCZNOŚCI
Dzień zakończyliśmy przy pomniku Papieża – z kwiatami, modlitwą i śpiewem na ustach. Wracamy z naładowanymi akumulatorami i słowami, które zostają w sercu na długo:
„Wymagajmy od siebie, nawet gdyby inni od nas nie wymagali.”
Jan Paweł II
Dziękujemy całej ekipie za wzorowe reprezentowanie szkoły!

